Bus dziewięcioosobowy – do kupienia czy do wynajęcia?

Są w życiu sytuacje, kiedy – by nasze działania mogły się powieść – musimy skorzystać z większego samochodu. Czasem nie wystarczy nawet mieszczący 5 czy 6 osób. Wówczas należy już pomyśleć o busach, które mogą pomieścić od dziewięciu do nawet kilkudziesięciu osób. Dziś rozważymy sytuację, gdy potrzebujemy udać się do wypożyczalni busów (9-osobowych i innych). Przekonamy się, czy aby na pewno wypożyczenie jest lepszym rozwiązaniem niż zakup.

Czytaj więcej →

W drogę samolotem, ale najpierw transport z Białegostoku do Modlina

Osoby mieszkające na co dzień w Białymstoku, bardzo chętnie korzystają z lotniska w Modlinie. Jest stosunkowo blisko (200 kilometrów), można do niego dojechać w relatywnie krótkim czasie (2,5 godziny), a z samego lotniska możemy dostać się do coraz większej liczby miast. Zawdzięczamy to między innymi powiększającej się liczbie przewoźników (również tych tanich), którzy intensywnie rozwijają swoją flotę i otwierają nowe połączenia z lotniska Warszawa-Modlin. Warto jednak bliżej przyjrzeć się nie tylko zagadnieniu transportu z Białegostoku do Modlina, ale też i miejscu docelowemu, o którym często dużo się mówi, ale mało się wie.

Czytaj więcej →

Z Białegostoku na lotnisko Modlin i dalej!

Ludzie mają w sobie wrodzoną ciekawość świata, dlatego podróżują od zawsze. Powody są różne – wyjeżdżają za chlebem, odpocząć, czasem coś pozwiedzać. Coraz częściej wybierają jako środek transportu samolot. Jeżeli mieszkamy w okolicach Białegostoku to najlepszym rozwiązaniem będzie dojazd busem do lotniska Modlin, gdzie przesiądziemy się do samolotu, którym pokonamy dalszą część trasy. Warto wiedzieć przede wszystkim, jakie możliwości oferuje lotnisko Modlin, które jest stosunkowo młodym portem lotniczym, bo otwartym dopiero w 2012 roku.

Czytaj więcej →

W drodze po lepsze życie: trasa Białystok – Holandia

Holandia cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków wyjeżdżających do pracy za granicę. Nic dziwnego – w końcu to kraj tulipanów, świetnych potraw z owoców morza oraz dobrych zarobków. Mimo niemałej odległości od Podlasia, wcale nie jest trudno się tam dostać, gdyż istnieje wiele firm oferujących przewozy osób do Holandii z Białegostoku. Co prawda nadal Niemcy, Anglia i Norwegia są najczęstszymi kierunkami emigracji Polaków, jednak coraz większa liczba rodaków kieruje się ostatnio do krajów Beneluxu – w tym do Holandii. Nic w tym zresztą dziwnego, bowiem warunki pracy są porównywalne do innych krajów zachodnich, a Holendrzy okazują się bardzo gościnnym narodem.

Czytaj więcej →

Z czym Polacy kojarzą Belgię?

W jednym z poprzednich artykułów zachęcaliśmy Was, by korzystając z przewozów do Belgii z Białegostoku zainteresować się takimi miastami jak Bruksela czy Antwerpia. Razem odwiedziliśmy Parlament Europejski, wspaniałe kamienice, morskie wybrzeże, ZOO i wesołe miasteczko. Ale to jeszcze nie koniec tego, co oferuje nam Belgia. Jest jeszcze kilka rzeczy, z którymi my, Polacy, szczególnie kojarzymy ten mały, ale piękny kraj Beneluxu – przyjrzyjmy się im dokładniej.

Czytaj więcej →

Przewóz osób z Białegostoku do Niemiec

Od wielu lat dużym sentymentem darzymy kraj naszych zachodnich sąsiadów. Za czasów PRL-u kojarzył nam się z przedsionkiem zupełnie innego, kapitalistycznego świata. Tuż po 1990 roku chętnie jeździliśmy tam kupować zachodnie towary i sprzedawać je z dużym zyskiem w Polsce. Później Niemcy stały się dla nas rynkiem dobrej jakości samochodów używanych i opłacalnej pracy. Coraz częściej stają się celem wycieczek turystycznych – wiele osób decyduje się obecnie na zorganizowane wyjazdy. Przyjrzyjmy się zatem, jak przebiega przewóz osób z Białegostoku do Niemiec i dlaczego warto obrać akurat taki, a nie inny kierunek podróży.

Czytaj więcej →

Kilka atrakcji, dla których warto wybrać się do Belgii

Mimo, iż Belgia leży niedaleko Niemiec, Francji czy Holandii, to nie cieszy się wśród turystów tak dużą popularnością jak te kraje. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę naszych rodaków. Jeśli chodzi o Podlasie, to przewozy z Białegostoku do Belgii odbywają się głównie w celach zarobkowych. A jest to kraj na tyle piękny, że warto go odwiedzić turystycznie.

Wybierając się do Belgii z Białegostoku najlepiej jest skorzystać z przewozów autobusami czy busami. Niech nie zniechęci nas długa podróż, gdyż w większości przebiega ona wygodnymi autostradami. Komfort przejazdu zwiększa również świadomość przewoźników, którzy dbają o to, by w ich nowoczesnej flocie nie zabrakło takich udogodnień jak: klimatyzacja, higieniczna toaleta czy suchy prowiant.

Czytaj więcej →

Przewozy do Holandii z Białegostoku

W dobie globalizacji i zacierania się różnic między poszczególnymi krajami coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granicę. Powody są różne: praca, nauka, wakacje czy nawet nowy start w życiu – w innym miejscu na ziemi. Wobec powyższego do potrzeb klientów starają się również dopasować przewoźnicy. Coraz większym powodzeniem cieszą się ostatnio chociażby kraje Beneluxu. Dlatego postaramy się naświetlić nieco temat przewozów na trasie Białystok-Holandia.

Czytaj więcej →