Atrakcje Holandii – część II

Holandia to kraj który hipnotyzuje i przyciąga niecodziennym klimatem, fascynującą historią i atmosferą. Rozległe plantacje tulipanów z wiatrakami w tle, błotne wędrówki, czy tajemnicze pokoje to tylko niektóre atrakcje i symbole Holandii. Dziś odsłonimy przed Wami kolejne miejsca warte Waszej uwagi.

Sprookjeswonderland i Efteling – niezwykłe parki rozrywki dla każdego

Te atrakcje  przeznaczone są  głównie dla dzieci, jednak sprawią radość również trochę starszym. O czym mowa? – o holenderskich parkach rozrywki. Pierwszy z nich,  Sprookjeswonderland, to miejsce całkowicie poświęcone baśniom. Możemy spotkać tam Jasia i Małgosię, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Pinokia, Śpiącą Królewnę, a nawet Małą Syrenkę, a baśniowe domki-repliki sprawią, że mimowolnie przeniesiemy się w lata dzieciństwa.

Jeśli marzy nam się spotkanie z elfami, wróżkami, czy nimfami, powinniśmy udać się do parku Efteling, który, podobnie jak jego poprzednik, jest krainą iście baśniową, z tą różnicą, że niespodzianki czekające na nas w tym parku bazują na legendach. Ilość atrakcji jest naprawdę spora, a każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie.

Jeśli lubimy szalone przejażdżki, możemy spróbować ogromnych rollercoasterów. Jedno jest pewne, parki rozrywki stanowią wysoką turystyczną jakość samą w sobie, dlatego nie powinno nas dziwić, że zaliczają się do  głównych atrakcji Holandii.

Macie ochotę zaszaleć i znów poczuć się jak dzieci? Wystarczy jedynie zarezerwować miejsce, spakować swe rzeczy i wyruszyć busem do Holandii, odbywając sentymentalną i pełną radości podróż do lat dzieciństwa.

Zoo w Rotterdamie – motyli raj

Jeśli uwielbiacie zwierzęta, to koniecznie powinniście wybrać się do ZOO w Rotterdamie (Diergaardeblijdorp). Ten ogród zoologiczny jest zarazem najstarszym, jak i jednym z najpiękniejszych w Europie. Możemy tam zobaczyć zwierzęta pochodzące z różnych kontynentów, żyjące w warunkach odwzorowujących ich naturalne środowisko.

motyl w naturalnym środowisku latem

Co czyni Zoo w Rotterdamie miejscem plasującym się w czołówce, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne Holandii?  Tylko tutaj możemy zobaczyć tysiące różnobarwnych motyli i nacieszyć oczy ich kolorystycznym bogactwem. Zoo w Rotterdamie posiada w swojej ofercie także niezwykłe oceanarium w którym znajdują się m.in. wydry morskie, pingwiny królewskie i żółwie z Galapagos. Jednak za największą atrakcję uznaje się tu tunel rekina.

Macie ochotę zobaczyć te zwierzęta z bliska? A może chcecie stanąć oko w oko z rekinem? Niezależnie od pobudek, warto zarezerwować bilet już dziś i udać się w podróż busem do Holandii, gdzie czekają na Was niezapomniane wrażenia.

Wiatraki w Kinderdijk – popularny symbol Holandii

Ostatnią atrakcją na naszej liście będą wiatraki w Kinderdijk, czyli najpopularniejszy chyba symbol Holandii. Kinderdijk to mała, ale urocza miejscowość, która na pewno skradnie Wasze serca. To właśnie tutaj znajduje się jedna z największych atrakcji Holandii – wiatraki, które w 1997 roku zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dlaczego warto zwiedzić  Holandię ?

Holandia to kraj, wobec którego nie da się przejść obojętnie. Jest w nim coś hipnotyzującego, przyciągającego i magicznego. Wspaniałe widoki z wiatrakami w tle, malownicze kanały i fascynująca historia pozwalają wczuć się w ten niecodzienny klimat i poznać kulturę Holandii. To niewątpliwie kraj, do którego należy przyjechać, będąc mieszkańcem Europy. Jak to zrobić? Najprościej jeśli zdecydujecie się na przewóz osób busem – rozwiązanie i komfortowe, i tanie.