Busy na wynajem dla osób prywatnych, firm i instytucji

Busy są wygodnym środkiem transportu, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Określenie to obejmuje zarówno niewielkie samochody 9-osobowe, jak i pojazdy mieszczące kilkunastu lub ponad 20 pasażerów. Busami obsługiwane są regularne trasy lokalne, ogólnopolskie oraz przewozy międzynarodowe. Wiele firm transportowych poleca także busy na wynajem specjalnie dla firm, instytucji i osób prywatnych.

Busy – oferty dla firm

Wypożyczalnie samochodów i firmy transportowe w swoich ofertach posiadają busy na wynajem. Najczęściej busy dostępne są wraz z obsługą kierowcy, ponieważ do prowadzenia większych pojazdów niezbędne jest prawo jazdy kat. D (prawo jazdy kat. B pozwala prowadzić wyłącznie tzw. mikrobusy 9-osobowe). Takie rozwiązanie jest wygodniejsze niż korzystanie z publicznych środków transportu (np. pociągów czy firm oferujących tanie przewozy busem w Białymstoku i okolicach).

Wynajem busów cieszy się dużym zainteresowaniem wśród firm, które chcą zapewnić swoim pracownikom wygodne dojazdy na różnego rodzaju spotkania i imprezy biznesowe. Wypożyczenie busa z kierowcą idealnie sprawdza się w przypadku organizacji firmowych imprez integracyjnych i motywacyjnych, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród polskich przedsiębiorstw dbających o identyfikację zespołu z firmą. Obecnie nie tylko duże korporacje, ale także jednostki z sektora MSP planują wyjazdowe eventy, których celem jest identyfikacja zespołu czy motywacja do realizacji firmowych planów.

Busy wynajmowane są również na konferencje, różnego typy sympozja oraz szkolenia. Takie rozwiązanie jest tańsze i wygodniejsze niż dojazd służbowymi samochodami osobowymi (zwłaszcza, gdy firma planuje wyjazd dla kilkunastu pracowników).

Bus na lotnisko z Białegostoku może odebrać firmowych kontrahentów z portu lotniczego Warszawa-Modlin (około 40 km od stolicy). W tym przypadku zwykle wynajmowane są eleganckie mikrobusy 9-osobowe (np. Opel Vivaro lub Renault Trafic) z klimatyzacją, wygodnymi fotelami skórzanymi, nowoczesnym zestawem multimediów oraz innym wyposażeniem podnoszącym komfort jazdy.

Wynajem busów – oferta dla szkół i biur podróży

Firmy transportowe, zajmujące się na co dzień m.in. przewozami krajowymi i międzynarodowymi, bardzo często wzbogacają swoją ofertę o przewozy turystyczne. W tym przypadku busy obsługują wycieczki szkolne oraz wycieczki z biur podróży.

Szkoły, uczelnie i pośrednicy turystyczni bardzo dużą wagę przywiązują do tego, aby wynajmowane pojazdy były nie tylko utrzymane w idealnym stanie technicznym i wizualnym, ale i zapewniały najwyższe bezpieczeństwo jazdy.

Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. nowe modele Mercedesów Sprinter (21 miejsc) oraz Mercedes Teamstar (26 miejsc). Systemy wspomagające jazdę (ABS, ESP, czujniki parkowania itp.) zapewniają najwyższe bezpieczeństwo na trasie, a nowoczesne wyposażenie przekłada się na komfort pasażerów. Często są to pojazdy, które firmy na co dzień wykorzystują w przewozach międzynarodowych (jako busy do Niemiec, Belgii, Holandii i innych krajów UE).

Oferta Busów pod wynajem

Wynajem busów w celach turystycznych wymaga zapewnienia pasażerom możliwości wygodnego podróżowania, dlatego samochody są wyposażone w rozkładane fotele z oddzielnymi pasami bezpieczeństwa, oświetlenie przy siedzeniach, gniazda USB pozwalające naładować telefon, tablet czy laptop, wydajne ogrzewanie, klimatyzację i zestaw multimediów (TV, DVD, odtwarzacze CD), lodówkę, pojemne bagażniki.

Biura podróży najczęściej chcą, aby bus posiadał mikrofon lub mikrofony, które pozwolą przewodnikowi omawiać mijane atrakcje i opowiadać ciekawostki na temat zabytków oraz zwiedzanych okolic (mikrofon doskonale sprawdzi się także na wycieczkach szkolnych). W przypadku większych wycieczek, wybierane są duże autokary mieszczące 48-52 osób (np. Mercedes Benz Travego, Neoplan, N116 czy Setra 315 GTHD).

Wynajem busów – oferta dla osób prywatnych

Busy w Białymstoku i innych zakątkach Polski coraz częściej wynajmują również osoby prywatne. Wygodne pojazdy, mieszczące kilkanaście lub ponad 20 osób, najczęściej zamawiane są na wesela, jubileusze i różne przyjęcia rodzinne. Wynajem busa na wesele doskonale sprawdza się przede wszystkim wtedy, gdy Panna Młoda pochodzi z innego regionu kraju niż Pan Młody i dojazd na przyjęcie może być problematyczny dla rodziny. Zapewnienie środka transportu dla gości gwarantuje, że więcej osób zdecyduje się wziąć udział w imprezie, a rodzina na pewno doceni miły gest ze strony Państwa Młodych.

Podsumowanie ofert wypożyczenia

Busy na wynajem to oferty dostępne w wypożyczalniach samochodów oraz firmach transportowych, które na co dzień obsługują regularne przewozy. Usługi są kierowane w stronę osób prywatnych (np. na wesela i przyjęcia rodzinne), firm planujących wyjazdy integracyjne, szkolenia lub konferencje. Busy bardzo często wynajmowane są także na wycieczki szkolne i turystyczne.