Co warto zobaczyć w Berlinie? 5 miejsc godnych uwagi

Berlin. Miasto pełne śladów przeszłości, opatrzone bogatą symboliką. Otwarte na zwiedzających. Miejsce ścierania się wiele kultur, ośrodek tętniący życiem. Stolica Niemiec, w której przeszłość przeplata się z nowoczesnością. Oryginalne imprezy, wiele atrakcji, różne formy sztuki. Jesteście ciekawi, co mogą nam zaoferować nasi sąsiedzi? Dziś przedstawimy 5 najbardziej popularnych miejsc i zabytków w Berlinie, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Brama Brandenburska – symbol zjednoczenia

Na pierwszym miejscu wśród berlińskich atrakcji znajduje się Brama Brandenburska (Brandenburger Tor). To jeden z najbardziej cenionych zabytków Berlina. Brama Brandenburska jest miejscem, gdzie odbywają się wszystkie ważne uroczystości i imprezy.

Reichstag – siedziba niemieckiego parlamentu

Miejscem obok którego nie można przejść obojętnie jest niewątpliwie Reichstag. To jeden z ważniejszych symboli Berlina, a także zabytek tłumnie odwiedzany przez turystów. W przeszłości był świadkiem burzliwych wydarzeń, a podczas II wojny światowej Reichstag odniósł wiele szkód. Został częściowo odrestaurowany w 1960 roku. Obecnie znajduje się tam siedziba niemieckiego parlamentu.

Plac Aleksandra – niemy świadek przeszłości

Następnym, równie interesującym miejscem wartym naszych odwiedzin jest Plac Aleksandra (Aleksanderplatz, przez berlińczyków zwany Aleksem). Znajduje się on we wschodniej części Berlina. Popularność tego miejsca jest niezwykła. Pomimo upływu wielu lat, Plac Aleksandra nadal przyciąga mnóstwo zwiedzających. Nie bez kozery jest zaliczany do głównych atrakcji stolicy Niemiec. Zastanawiacie się pewnie, dlaczego warto go zobaczyć?

Aleksanderplatz to po prostu serce Berlina, pełne bogatej historii, niecodziennych spotkań i specyficznej atmosfery. Jeśli macie ochotę pozachwycać się panoramą całej stolicy, to właśnie tu, na placu Aleksandra, znajduje się platforma widokowa.

Muzeum Pergamońskie – gratka dla miłośników sztuki antycznej

Jeśli interesujecie się historią antyczną, koniecznie musicie zobaczyć Muzeum Pergamońskie (Pergamonmuseum). Obecnie muzeum składa się z trzech skrzydeł, a każde z nich ma inne przeznaczenie. Pierwsze skrzydło zawiera w sobie kolekcję antyków – elementy starożytnej architektury i hellenistycznej rzeźby. Kolejne  poświęcone jest sztuce islamskiej, trzecie zaś związane jest z Bliskim Wschodem. Możemy tu odnaleźć liczne rekonstrukcje, m.in. Wielki Ołtarz Zeusa.

Hauptbahnhof – największy dworzec na świecie

Kolejnym miejscem, które warto zwiedzić jest  Hauptbahnhof. To jedna z  największych  i najnowocześniejszych stacji znajdujących się w Europie. Powstała na zgliszczach dworca Lehret, który został zniszczony podczas II wojny światowej. Obecnie Hauptbahnhof przyciąga nowoczesną architekturą, udowadniając tym samym, iż zasługuje na miano miejsca wartego zobaczenia.

ręce kierowcy busa za kierownicą

Podróż do Berlina busem

Niewątpliwie największą zaletą podróży do Berlina jest fakt, iż jako sąsiedzi możemy skorzystać z wielu tanich połączeń. Jednak które z nich będzie najlepszą opcją?

Samolot ewidentnie skróci czas naszej podróży, ale ceny… cóż mogą nas zaskoczyć, niekoniecznie na plus. Wyjazd samochodem też wiąże się z kosztami, jednak znacznie mniejszymi niż w przypadku samolotu.

Z pewnością najbardziej korzystną opcją jest wynajęcie busa do Niemiec. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: Berlin jako stolica jest bardzo dobrze przygotowana na zwiedzających, a mnogość połączeń i ich niska cena może nas zaskoczyć, oczywiście pozytywnie.

Na dworcu głównym stacjonuje wiele polskich przewoźników, co często ułatwia podróż, zwłaszcza, że wielu z nas boryka się z barierą językową. Dodatkowo ceny biletów nie są wysokie, a busy do Niemiec oferują komfortowe warunki podróży, z miłą obsługą i w przyjemnej atmosferze.