Karnawał Kultury i Weihnachtsmärkt, czyli festiwale i jarmarki w Niemczech, cz. I

Niemcy to niewątpliwie kraj, który jest różnorodny zarówno pod kątem kulturowym jak i etnicznym. Bogactwo kultur, tradycja i zwyczaje każdego roku przyciągają mnóstwo turystów. Dlaczego warto odwiedzić ten kraj? Chociażby po to, by wziąć udział w festiwalach i jarmarkach, otwierających nas na zupełnie inne kulturowo doznania. Dziś, przybliżymy tylko niektóre z nich, wierząc, że będzie to jedynie początkiem Waszej turystycznej  przygody. Jako firma oferująca wynajem busów do Niemiec, mamy spore rozeznanie w atrakcjach naszych zachodnich sąsiadów.

Karnawał Kultury, czyli o fascynacji różnorodnością

Karnawał Kultury (Karneval der Kulturen) to oryginalna i bardzo ciekawa tradycja, odbywająca się co roku począwszy od 1996 r. Głównym zadaniem festiwalu jest promowanie wielokulturowości i podkreślanie, że ludzie pochodzący z różnych kultur potrafią żyć ze sobą w zgodzie pomimo dzielących ich różnic.

Ten niezwykły festiwal to stała atrakcja Berlina, która każdego roku przyciąga wielu zwiedzających, i nie ma się czemu dziwić. Różnorodność kultur i wspaniałe wrażenia to jednak nie wszystko. Oprócz zabawy, jest szansa na spróbowanie wielu nowych potraw, które pochodzą z różnych zakątków świata, np. indyjskich samos, czy węgierskiego placka langosz. Wybór jest naprawdę duży, dlatego możecie być pewni, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Karnawał Kultury kończy kolorowy korowód, urozmaicony tańcem, śpiewem i akrobacjami. Jeśli chcecie być uczestnikami tej oryginalnej parady i festiwalu, wystarczy, że zarezerwujecie sobie termin w dniach 13-16 maja. Czekają na Was gorące, brazylijskie rytmy, niezwykłe widowiska, bogactwo różnorodności, jednym słowem wytchnienie dla duszy i ciała. By jednak bawić się na całego w tym karnawałowym czasie, warto skorzystać z usług przewoźników i wynająć busa do Niemiec. Możemy mieć wtedy pewność, że dojedziemy i wrócimy bezpiecznie do Polski, nie martwiąc się o transport.

Weihnachtsmärkt, czyli jarmarki Bożonarodzeniowe z grzanym winem w tle

Dla wszystkich, którzy kochają Święta Bożego Narodzenia, mamy dobrą wiadomość. Oryginalne dekoracje, niesamowita, podniosła atmosfera i tradycyjne specjały niemieckiej kuchni czekają na Was w jednym miejscu – Weihnachtsmärkt. To wspaniała tradycja, której początki sięgają XIV wieku. Dzięki jej kultywowaniu każdego roku do Niemiec przyjeżdża wielu turystów, chcących umilić sobie oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia. Jarmarki odbywają się w wielu niemieckich miastach, ale my zdecydowanie polecamy największy z nich, który ma miejsce w Kolonii.

ozdoby świąteczne w kolorze białymi piękny stół

Czas ten z pewnością sprzyjać będzie również sprzedawcom, kuszących swoim niecodziennym asortymentem. To właśnie na Jarmarkach Bożonarodzeniowych możemy kupić oryginalne rękodzieła, narzędzia, drobiazgi dla najbliższych, czy po prostu zwykłe ozdoby świąteczne. Po udanych zakupach, warto skorzystać z niecodziennej okazji do spróbowania specjałów kuchni niemieckiej: pieczonych kasztanów, prażonych migdałów, owoców w czekoladzie, czy smażonych kiełbasek, a na koniec napić się wspaniałego, grzanego wina, będącego nieodłącznym elementem jarmarków bożonarodzeniowych.

Weihnachtsmärkt i Karnawał Kultury to wyjątkowa okazja do tego, by odwiedzić naszych sąsiadów, poznać niecodzienne zwyczaje, poczuć niesamowitą atmosferę. Wbrew pozorom, droga wcale nie jest długa, warto jednak skorzystać z oferty doświadczonych kierowców i zdecydować się na wynajem busa do Niemiec. Dzięki temu mamy pewność, że dojedziemy na właściwe miejsce  bezpiecznie i bez problemów.