Kilka atrakcji, dla których warto wybrać się do Belgii

Mimo, iż Belgia leży niedaleko Niemiec, Francji czy Holandii, to nie cieszy się wśród turystów tak dużą popularnością jak te kraje. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę naszych rodaków. Jeśli chodzi o Podlasie, to przewozy z Białegostoku do Belgii odbywają się głównie w celach zarobkowych. A jest to kraj na tyle piękny, że warto go odwiedzić turystycznie.

Wybierając się do Belgii z Białegostoku najlepiej jest skorzystać z przewozów autobusami czy busami. Niech nie zniechęci nas długa podróż, gdyż w większości przebiega ona wygodnymi autostradami. Komfort przejazdu zwiększa również świadomość przewoźników, którzy dbają o to, by w ich nowoczesnej flocie nie zabrakło takich udogodnień jak: klimatyzacja, higieniczna toaleta czy suchy prowiant.

Bruksela to nie tylko Parlament Europejski

Powodów, by wybrać się do Belgii, jest mnóstwo. Ten kraj szczególnie spodoba się amatorom zwiedzania miast, bowiem większość wycieczek w Belgii odbywa właśnie po terenach zurbanizowanych. Przede wszystkim trzeba zobaczyć takie miasta jak Bruksela czy Antwerpia. Dostaniemy się do nich bez większego problemu. Miejscowa komunikacja jest bardzo dobrze zorganizowana, poza tym warto zapytać u naszego przewoźnika, czy jego trasa przewozowa z Białegostoku do Belgii nie zahacza aby o te aglomeracje.

Przewozy busem z Białegostoku do Belgii

Zwiedzanie warto rozpocząć od stolicy – Brukseli. Przewodnicy zalecają poświęcić na to pełne trzy dni. Większości osób miasto to kojarzy z Parlamentem Europejskim, który ma tam swoją siedzibę i który warto zobaczyć chociażby ze względu na jego nowoczesną architekturę. Jednak prawdziwy klimat miasta poczujemy, spacerując po starówce otaczającej Grand Place, który jest uznawany za jeden z najpiękniejszych rynków Europy. Jego zabudowa to XVII-wieczne kamienice, gotycki kościół oraz muzeum znane jako Dom Króla, który mieści w sobie zbiory belgijskiej sztuki.
Oprócz centralnego placu warto również wybrać się na wzgórze Treurenberg, gdzie znajduje się Katedra św. Michała oraz św. Guduli z przepięknie wyrzeźbionym frontem. Dla wielu osób obowiązkowym punktem wycieczki do Brukseli są zdjęcia koło Atomium, czyli atomowego modelu kryształu żelaza, zlokalizowanego na przedmieściach. Sama konstrukcja ma aż 103 metry wysokości i składa się z kul imitujących atomy. Interesujące dla turystów jest to, że do najwyżej położonej kuli można dostać się windą i obejrzeć stamtąd panoramę miasta.

Antwerpia – piękno zabytków

Kolejnym miastem, wartym zobaczenia i leżącym przy trasie przewozowej Białystok – Belgia, jest Antwerpia. To największe miasto portowe Belgii, które poza zwykłymi nadmorskimi atrakcjami (plaże, rejsy i restauracje serwujące owoce morza), ma do zaoferowania również wiele wspaniałych zabytków. Szczególnie warto zobaczyć fortecę Het Steen – średniowieczny zamek, będący najstarszą budowlą w mieście, urzekającą swym surowym wyglądem. Podobnie jak w Brukseli, także tu trudno pozostać obojętnym na imponującą architekturę miasta, na którą składają się stare kamienice oraz kościoły, między którymi wybija się gotycka katedra Najświętszej Maryi Panny czy kościół św. Pawła. Ciekawym miejscem jest również miejskie ZOO, posiadające ponad 6000 okazów zwierząt z całego świata.

Coś dla bardziej wymagających podróżników

Dla poszukiwaczy ekstremalnych przeżyć obowiązkowym punktem wyjazdu do Belgii jest położone 30 km od Brukseli miasteczko Wavre, w którym znajduje się park rozrywki Walibi Belgium. Mimo iż obiekt funkcjonuje już 40 lat, jego ciągły rozwój oraz coraz to nowe atrakcje wciąż przyciągają amatorów adrenaliny. Można w nim znaleźć zarówno kolejki rodzinne (idealne dla dzieci), jak i prawdziwe rollercoastery pędzące z prędkością 80 km/h. Wstęp na cały dzień kosztuje około 30 euro. Odwiedzający to miejsce twierdzą, że te atrakcje są warte swojej ceny.

Wybierając się na wycieczkę do Belgii, najlepiej jest zarezerwować jak najwięcej czasu na poznanie najciekawszych miejsc w tym kraju. A wbrew pozorom jest on w stanie zaspokoić gusta zarówno poszukiwaczy rozrywki, miłośników nadmorskiego wypoczynku, jak i koneserów architektury i sztuki. Dużym plusem jest fakt, że Belgia to stosunkowo mały kraj, w którym sieć dróg jest bardzo gęsta, w związku z czym zwiedzenie wielu miejsc w ciągu kilku dni nie stanowi żadnego problemu. Nie oznacza to jednak, że nie należy dobrze zaplanować tego wyjazdu. Decydując się na profesjonalny przewóz z Białegostoku do Belgii, należy dobrze sprawdzić reputację przewoźnika, zapoznać się z wszystkimi warunkami podróży oraz odpowiednio wcześnie zarezerwować bilety. A potem tylko cieszyć się niezapomnianą podróżą!