Najpiękniejsze miasta Holandii, czyli 6 miejsc, które warto zwiedzić – część I

Holandia to niewątpliwie urokliwy kraj, a jego miasta z pewnością można zaliczyć do najpiękniejszych w Europie. Pełne historii, wspaniałych zabytków, a zarazem nowoczesności i kontrowersji. Dziś zapraszamy do zapoznania się z pierwszą trójką najpiękniejszych miast Holandii.

Amsterdam – miasto, w którym można się zrelaksować

Pierwszym, najpiękniejszym miastem Holandii, które warto zwiedzić, jest bez wątpienia Amsterdam. Stolica zaliczana jest do najbardziej urokliwych w Europie i nie powinno nas to dziwić, ponieważ sam jej przydomek – Wenecja Północy, wywołuje pozytywne skojarzenia.

Amsterdam to połączenie nowoczesności i zabytkowej przeszłości. Możemy tu zwiedzić nie tylko wiekowe budynki, lecz także miejsca przybliżające historię stolicy i liczne muzea. Jeśli chcemy uczestniczyć w szalonych imprezach, posłuchać niebanalnej muzyki, czy zrelaksować się, to możemy być pewni, że Amsterdam to odpowiednie do tego miejsce.

Aby jak najdokładniej poznać uroki tego niezwykłego miasta, dobrze jest skorzystać z roweru, gdyż Amsterdam ma najlepiej rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych w Europie. Podczas rowerowej podróży mamy szansę na dogłębne poznanie i zwiedzenie miejsc, które często, pomimo swego klimatu, są pomijane w popularnych przewodnikach.

Dobrą alternatywą dla roweru może być rejs statkiem po amsterdamskich kanałach. Dzięki tej możliwości możemy zobaczyć i zwiedzić miejsca, które w normalnych warunkach byłyby niedostępne. Natomiast sam rejs statkiem pozwoli nam spojrzeć z innej perspektywy na Amsterdam.

Macie ochotę poczuć ten niezwykły klimat i tętno nocnego życia? Skorzystajcie z oferty rodzimego przewoźnika, wynajmijcie busa i udajcie się w niezapomnianą podróż. Z pewnością będzie co wspominać!

Alkmaar – stolica żółtego sera

Na naszej liście najpiękniejszych miast Holandii, które trzeba zwiedzić, nie może zabraknąć stolicy żółtych serów, czyli Alkmaar.

różne rodzaje żółtych serów na desce

Targ serowy to niewątpliwie jedna z głównych atrakcji tego miasta. Tradycja ta jest kultywowana od 1365 roku i wciąż cieszy się powodzeniem. Dlaczego warto zwiedzić to miejsce? Być może dlatego, że targ serowy to swoisty pokaz przeróżnych odmian sera, ich degustacja oraz niesamowita atmosfera, która sprawi, że przeniesiemy się w kupieckie realia XVI wieku.

Jeśli lubimy sery, nie powinniśmy ograniczać się tylko do targów. W Alkmaar znajduje się również Muzeum Sera (Dutch Cheese Museum). Tam dowiemy się, czym różni się wytwarzanie sera w gospodarstwie i fabryce, a także poznamy narzędzia, jakie były wykorzystywane przy jego produkcji.

Macie ochotę znaleźć się w tym niezwykłym miejscu i skosztować różnych odmian sera? Nic prostszego, zarezerwujcie i wynajmijcie busa do Holandii, a potem, według staropolskiego zwyczaju, jedzcie, pijcie i popuszczajcie pasa.

Muzeum Piwa

Jeśli nie jesteśmy entuzjastami sera, zawsze możemy odwiedzić, znajdujące się również na terenie Alkmaar, muzeum piwa (Nationaal Biermuseum De Boom), które powstało z myślą o wielbicielach tego trunku. Możemy tam poznać tajniki procesu produkcji piwa i dodatkowo otrzymać kupon, który da nam możliwość degustacji tego najpopularniejszego napoju alkoholowego w regionie.

Chcecie spróbować tego chmielowego specjału w niezwykle atrakcyjnym otoczeniu holenderskich krajobrazów? Wystarczy, że zarezerwujecie dogodny termin i zdecydujecie się na wycieczkę busem do Holandii, a Wasze marzenie się ziści.