Przewóz osób z Białegostoku do Niemiec

Od wielu lat dużym sentymentem darzymy kraj naszych zachodnich sąsiadów. Za czasów PRL-u kojarzył nam się z przedsionkiem zupełnie innego, kapitalistycznego świata. Tuż po 1990 roku chętnie jeździliśmy tam kupować zachodnie towary i sprzedawać je z dużym zyskiem w Polsce. Później Niemcy stały się dla nas rynkiem dobrej jakości samochodów używanych i opłacalnej pracy. Coraz częściej stają się celem wycieczek turystycznych – wiele osób decyduje się obecnie na zorganizowane wyjazdy. Przyjrzyjmy się zatem, jak przebiega przewóz osób z Białegostoku do Niemiec i dlaczego warto obrać akurat taki, a nie inny kierunek podróży.

Jak dojechać z Białegostoku do Niemiec

Wbrew pozorom podróż na trasie Białystok – Niemcy wcale nie musi być uciążliwą wycieczką. Do granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami mamy raptem około 650 kilometrów, z czego większość trasy to szybkie drogi ekspresowe i autostrady. Najlepiej kierować się na Warszawę, Zgierz, Poznań, a następnie na przejście graniczne nieopodal Frankfurtu nad Odrą.

Rzadko kiedy zdarza się, by celem naszej podróży była miejscowość przygraniczna – najczęściej jeździmy w głąb kraju. Tutaj też nie musimy się przejmować – bardzo gęsta sieć dobrze oznaczonych dróg (również wielopasmowych autostrad) sprawia, że poruszanie się po samych Niemczech jest wyjątkowo łatwe. Wystarczy powiedzieć, że przejechanie całego kraju wszerz (ok. 750 kilometrów) zajmie nam zaledwie 6 godzin.

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej ofert firm transportowych, które proponują przewozy osób z Białegostoku do Niemiec w atrakcyjnej cenie. Jeśli nie chcemy uzależniać swojej wizyty od własnego auta, warto rozważyć opcję wyboru jednego z regionalnych przewoźników.

Co i dlaczego warto zobaczyć w Niemczech?

Jak już wspomnieliśmy, powodów, by odwiedzić zachodniego sąsiada, jest co najmniej kilka. Kiedy już wybierzemy, czy chcemy pojechać tam własnym samochodem, czy skorzystać z oferty przewoźnika, powinniśmy się zorientować, co warto zobaczyć – w końcu bez względu na cel wizyty szkoda przegapić okazję do zwiedzenia kilku atrakcji.

Wszystko zależy od regionu, w który się wybieramy. Południe jest szczególnie atrakcyjne zimą, kiedy to u podnóża Alp tętnią życiem kurorty narciarskie (choć latem widok pasących się na zielonych stokach zwierząt też zapiera dech w piersiach).

Przejazdy osobowe do Niemiec

Jeśli wybieramy się w okolice Monachium, powinniśmy zapoznać się z miejscowym piwem, które słynie ze swego smaku na całym świecie. Tak samo słynne jest październikowe święto złotego trunku – Oktoberfest. Dlatego, jeśli planujemy wizytę w Bawarii, zdecydowanie wybierzmy jesienną porę.
Zachód Niemiec to, oprócz przemysłowego Zagłębia Ruhry i kilku niezłych klubów piłkarskich, również powiew pobliskiej Francji i krajów Beneluxu. Znajdziemy tutaj kilka mniejszych, urokliwych miasteczek, nieco łagodniejszy klimat i parę lokalnych odmian wina.

Jeśli zaś na swojej trasie będziemy chcieli zahaczyć o Berlin, to na pewno wyboru nie pożałujemy. Stolica Niemiec ma do zaoferowania wiele atrakcji – od sportowych począwszy, poprzez szaleństwa zakupowe, na rozrywce intelektualnej skończywszy. Słynna Wyspa Muzeów, poruszający AquaDom z ogromnym, cylindrycznym akwarium mieszczącym 1 milion litrów wody czy znana na całym świecie Brama Brandenburska – i to tylko kilka z wielu miejsc, które warto zobaczyć w Berlinie.

Dlatego bez względu na to czy spróbujemy dostać się za zachodnią granicę, czy skorzystamy z usług firmy oferującej przewóz osób z Białegostoku do Niemiec, nie zapominajmy, że zanim dojedziemy do celu, możemy skorzystać z tego, co ma nam do zaoferowania każdy z mijanych regionów. W końcu nigdy nie wiadomo kiedy nadarzy się kolejna okazja.