Przewozy do Holandii z Białegostoku

W dobie globalizacji i zacierania się różnic między poszczególnymi krajami coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granicę. Powody są różne: praca, nauka, wakacje czy nawet nowy start w życiu – w innym miejscu na ziemi. Wobec powyższego do potrzeb klientów starają się również dopasować przewoźnicy. Coraz większym powodzeniem cieszą się ostatnio chociażby kraje Beneluxu. Dlatego postaramy się naświetlić nieco temat przewozów na trasie Białystok-Holandia.

Z Białegostoku do Holandii, czyli przejedźmy pół Europy

Z Białegostoku do Holandii, w zależności od miejsca docelowego podróży, czeka nas około 1200-1400 kilometrów trasy (mniej więcej tyle, ile wynosi przejazd tam i z powrotem z Zakopanego nad morze), którą powinniśmy przebyć w około 11-13 godzin. Na szczęście zdecydowana większość dróg to autostrady, dzięki czemu ryzyko opóźnień jest raczej niewielkie.

Jeśli zamiast zorganizowanego przewozu z Białegostoku do Holandii decydujemy się na podróż własnym samochodem, musimy założyć z góry poniesienie sporych kosztów. Po pierwsze, wybierając się w tak długą trasę, musimy być pewni, że mamy w pełni sprawne auto, uzupełnione płyny, aktualne badania, obowiązkowe wyposażenie (apteczka, koło zapasowe itp.). Jeśli do tej pory borykaliśmy się z niewielkimi usterkami naszego pojazdu, powinniśmy je teraz koniecznie naprawić oraz poddać samochód gruntownemu przeglądowi. Możliwe, że przygotowanie auta do dalekiej podróży będzie nas kosztowało od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, ale warto to zrobić z dwóch powodów – ze względów bezpieczeństwa oraz z czystej oszczędności (naprawa samochodu za granicą będzie prawdopodobnie dużo droższa).

Kolejny wydatek, z jakim musimy się liczyć, to paliwo. Jego spalanie zależy oczywiście od konkretnego modelu samochodu, jednak na potrzebę naszych wyliczeń uznajmy, że najpowszechniej stosowane silniki spalają średnio 6 litrów na 100 kilometrów w trasie. Załóżmy też, że tankujemy benzynę. W takim wypadku (biorąc pod uwagę bieżące ceny paliwa) nasza trasa do Holandii będzie nas kosztowała ok. 300-400 zł w jedną stronę. Dodatkowo musimy się liczyć z długą, uciążliwą, monotonną trasą i koniecznością postojów (lub zabraniem drugiego kierowcy).

Nie trzeba jednak dbać o to wszystko i ponosić dodatkowo sporych kosztów, które nie wiążą się w bezpośredni sposób z naszą podróżą. Alternatywą jest wynajęcie przewoźnika, oferującego przewozy z Białegostoku do Holandii. Takie połączenia pozwolą nam zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, a dodatkowo podróżować w dużo bardziej komfortowych warunkach niż mała przestrzeń osobowego auta. Nie interesuje nas wówczas nic prócz tego, by zarezerwować bilet i wygodnie rozsiąść się na swoim miejscu w autobusie.

Przyjemna podróż busem do Holandii

Co ciekawego czeka nas w Holandii?

Jeśli celem naszej podróży jest wycieczka lub dłuższy pobyt, podczas którego będziemy mogli zwiedzić kawałek kraju, warto przed podróżą z Białegostoku do Holandii zapoznać się z kilkoma ciekawostkami.

Nie powinni się tam nudzić chociażby kibice piłki nożnej. W wielu miastach, a w szczególności w Amsterdamie, Rotterdamie i Eindhoven, istnieją wielkie, zasłużone kluby, które słyną ze świetnych szkółek piłkarskich. Atmosfera na stadionach Holandii jest podobno porównywalna tylko do tej w najlepszych ligach świata.

Jeśli Holandia, to oczywiście tulipany. Nie bez powodu to właśnie tulipan (w wielu różnych odmianach kolorystycznych, niekiedy występujących tylko tam!) jest obok słynnych wiatraków symbolem tego kraju.

Holendrzy to społeczeństwo bardzo liberalne światopoglądowo oraz ceniące sobie własne zdrowie. Najlepszym dowodem na to jest ich podejście do zdrowego stylu życia – w Amsterdamie dużo łatwiej jest wypożyczyć rower niż samochód. Liczba osób podróżujących na co dzień rowerami jest tak duża, że mieszkaniec Europy Środkowo-Wschodniej może doznać na ten widok niemałego szoku.

Ostatnim charakterystycznym znakiem rozpoznawczym Holandii jest… woda. Amsterdam słynie z sieci kanałów, przecinających dużą część miasta (których nie powstydziłaby się Wenecja), a sama Holandia – z ważnych portów oraz geopolityki osuszania morza w celu zwiększenia powierzchni lądowej kraju.

Nasze busy podróżują często w tamte rejony, w każdej chwili możesz je z nami poznać.