Przewozy międzynarodowe busem

Coraz więcej firm przewozowych wzbogaca ofertę stałych kursów na trasach lokalnych i ogólnopolskich o przewozy międzynarodowe. Polscy przewoźnicy najczęściej obsługują trasy do Niemiec, Danii, Belgii i Holandii (nieco mniej popularne są busy do Francji, Anglii oraz innych krajów Europy Zachodniej).

Przewozy międzynarodowe odpowiedzią na potrzeby rynku

Po wejściu Polski do UE, w maju 2004 roku, podróże zagraniczne stały się o wiele mniej skomplikowane. Do przekraczania granic wystarcza dowód osobisty. Polacy zaczęli zwiedzać Europę, planować wyjazdy weekendowe i wycieczki. Wiele osób zdecydowało się również na zatrudnienie poza granicami kraju oraz naukę na zagranicznych uczelniach (np. w ramach wymian studenckich). To sprawiło, że zwiększyło się zainteresowanie środkami transportu, a na rynku pojawiło się wiele firm oferujących przewozy międzynarodowe.

Wiele firm, które wcześniej obsługiwały lokalne i ogólnopolskie trasy oraz oferowało wynajem busów na wycieczki szkolne, postanowiło uruchomić regularne busy do Niemiec, Danii, Belgii oraz Holandii. Bus to doskonały środek transportu dla osób, którym zależy na niedrogich biletach i wygodnym dojechaniu do celu podróży. Ten sposób podróżowania wybierają osoby, które wyjeżdżają do pracy na terenie UE, przyjeżdżają do Polski na urlopy, święta czy przedłużone weekendy. Zaletą są atrakcyjne ceny biletów, możliwość swobodnego przewozu bagaży oraz rosnący standard oferowany przez polskie firmy obsługujące międzynarodowe przewozy osób.

Busy wybierają także niektórzy turyści, którzy w ten sposób chcą ograniczyć koszty podróży.

Przewozy osób – stałe kursy i doskonała obsługa klienta

Wynajem busa na przewóz miedzynarodowy

Większość polskich przewoźników oferuje stałe kursy na wyznaczonych trasach. Przewozy międzynarodowe w niczym nie różnią się od kursów na terenie Polski. Podróżni mogą sprawdzić godziny odjazdu na stronach internetowych firm transportowych a busy i autokary mają stałe przystanki.
Bilety można rezerwować z dużym wyprzedzeniem na stronach przewoźnika (w przypadku przewozów międzynarodowych raczej nie stosuje się zakupu biletów u kierowcy tuż przed podróżą, ponieważ podróże zagraniczne planowane są z wyprzedzeniem i pasażerowie nie chcą obawiać się, że może dla nich zabraknąć miejsca).

Większe firmy, oferujące bus Suwałki Berlin czy bus Białowieża Berlin, posiadają rozbudowane działy obsługi klienta. Do dyspozycji pasażerów bardzo często pozostają całodobowe infolinie, a pracownicy udzielają szczegółowych informacji na temat wyjazdów i odjazdów oraz innych szczegółów podróży.

Jak wybrać przewoźnika?

Podczas rezerwacji biletu warto sprawdzić, czy firma nie przewiduje limitu bagaży z uwagi na ograniczone miejsce. Najlepiej korzystać z ofert sprawdzonych przewoźników, którzy posiadają ustabilizowaną pozycję na rynku. Takie firmy dbają o przejrzyste zasady usług, bardzo szczegółowo trzymają się rozkładów jazdy i przywiązują najwyższą wagę do poziomu obsługi.

Przewozy międzynarodowe obsługiwane są nowoczesnymi busami i autokarami, które są przestronne, zapewniają odpowiednią ilość miejsca i najwyższy komfort. Pokonanie tysięcy kilometrów busem, który byłby niewygodny i awaryjny byłoby bardzo uciążliwe, dlatego przewoźnicy przypisują dla tras zagranicznych swoje najlepsze pojazdy. Firmy na bieżąco uzupełniają floty i dbają, aby kierowcy doskonale znali pokonywane trasy oraz mówili w języku, który obowiązuje w kraju, do którego jadą.

Niektóre firmy, przede wszystkim te specjalizujące się w przewozie osób do pracy za granicą, proponują dowóz w systemie „od drzwi do drzwi” (z wybranego miejsca w Polsce pod podany adres w kraju docelowym – np. w Niemczech lub Belgii).

Przewóz osób z Białegostoku do Frankfurtu i na innych popularnych trasach z Polski do Niemiec oraz innych krajów UE stanowi dużą konkurencję dla biletów lotniczych i pociągów.

Podsumowanie – jak wygląda transport międzynarodowy

Przewozy międzynarodowe oferuje wiele polskich firm transportowych. Najczęściej obsługiwane trasy wiodą z Polski do Niemiec, Belgii, Holandii i Danii, ale bez problemu można znaleźć również bus lub autokar do Francji oraz innych krajów UE. Przewoźnicy zwykle oferują stałe kursy (np. 1 lub 2 razy w tygodniu na danej trasie), możliwość wygodnej rezerwacji biletów online. Kursy obsługiwane są nowoczesnymi, komfortowymi i w pełni sprawnymi pojazdami.