Rock am Ring i Oktoberfest, czyli jarmarki i festiwale w Niemczech, cz. II

Dzisiejszy artykuł jest kolejną częścią naszego cyklu Jarmarki i Festiwale w Niemczech. Dziś przybliżymy dwie największe niemieckie imprezy – Rock am Ring i Oktoberfest. Fani gatunku i trunku na pewno nie poczują się zawiedzeni. Jako firma zajmująca się przewozem osób polecamy wynajem busa razem z przyjaciółmi i odkrywanie muzyczno-chmielowych atrakcji Niemiec.

Rock am Ring – festiwal z nieoczekiwanym początkiem

Każdy wielbiciel rocka na pewno chciałby wziąć chociaż raz udział w jednym z najbardziej znanych festiwali muzycznych w Europie – Rock am Ring. Pierwotnie impreza ta była planowana jako inauguracja otwarcia krótszej wersji toru wyścigowego w Nürburgring, jednak sukces komercyjny okazał się na tyle zaskakujący, iż podjęto decyzję, by festiwal muzyczny odbywał się co roku.

Rock am Ring to niezwykły festiwal. Posiada aż trzy sceny muzyczne, na których równocześnie występują gwiazdy takie jak Iron Maiden, Linkin Park, czy Metallica. Impreza rozgrywa się pod gołym niebem z udziałem publiczności z całego świata i największymi artystami rockowego świata.
Rock am Ring to spektakularne wydarzenie, które corocznie przyciąga mnóstwo fanów muzyki. Z pewnością to doskonała okazja, by odwiedzić Niemcy, poczuć niesamowity klimat imprezy, a także poznać ludzi żyjących tą samą muzyką co my.

Oktoberfest, czyli gratka dla wielbicieli złocistego trunku

Gdzie możemy zasmakować najpopularniejszego trunku na świecie? Oczywiście w Monachium na Oktoberfest, czyli najbardziej znanym ludowym festiwalu na całym świecie. Oprócz przyjemnej atmosfery, wspaniałych tradycyjnych bawarskich strojów i porywającej muzyki kapel ludowych możemy delektować się  piwem, specjalnie uwarzonym na tę okazję.

dwa kufle z piwem

Oktoberfest to festiwal z długą tradycją. Powstanie jego łączy się ze ślubem Ludwika Bawarskiego z księżniczką Teresą w 1810 roku. Ich przysięga małżeńska została uświetniona wyścigami konnymi, które stały się początkiem dorocznego piwnego jarmarku. Tradycja trwa przeszło już 200 lat i wciąż cieszy się niezwykłą popularnością.

Na festiwalu mamy do wyboru aż 14 namiotów piwnych. Wejście do nich jest darmowe. Możemy tu skosztować takich browarów jak Spaten – Franziskaner-Brau, Hofbrau (HB), Lowenbrau, Augustiner, Paulaner, czy  Hacker-Pschorr. Wymienione trunki spełniają rygorystyczne wymogi historycznego Bawarskiego Prawa Czystości.

W namiocie browaru HB, który jest najpopularniejszym trunkiem w Bawarii, możemy podziwiać kelnerki, które są w stanie unieść dziesięciolitrowe kufle! Warto dodać, iż każdy z festiwalowych namiotów zaopatrzony jest również w kuchnię, która serwuje posiłki idealnie komponujące się z piwem, takie jak żeberka, golonka, wołowina, czy kurczak.

Dlaczego warto wziąć udział w festiwalach i jarmarkach w Niemczech?

Festiwale takie jak Oktoberfest, Rock am Ring, Karnawał Kultur, podobnie jak jarmarki Bożonarodzeniowe posiadają w sobie magię. Kultywowanie tych pięknych tradycji przez rodzimych mieszkańców pozwoli Nam, obcokrajowcom na poznanie kultury tego kraju z całkiem innej perspektywy.

Wycieczka do Niemiec to z pewnością dobry pomysł na to, by w ciekawy sposób poznać naszego sąsiada i ludzi mających podobne zainteresowania, a także spędzić miło czas. Dlatego warto rozważyć i skorzystać z oferty przewoźników, tak, by trafić prosto w interesujące nas miejsce, bez zbędnych problemów związanych z wycieczką własnym autem lub transportem publicznym. Decydując się na wynajem busów mamy pewność, że bezpiecznie dojedziemy na miejsce bez stwarzania niepotrzebnych dodatkowych kosztów.